KONST / Litografier / Färglitografi 14413147
nr 1441 3147
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 16/385, daterad 93. Färglitografi, bildmått: 33x41cm, yttermått inklusive ram: 46x51cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 10 januari 2022
kl 18:48:18
10/1 18:43:19
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson